اصفهان از دیرباز جز مناطق گردشگری برتر کشورمان است و پای ثابت گردشگری اکثره گردشگران خارجی است. در این مقاله سعی داریم به چند عدد از این دلایل اشاره کنیم و تاکید کنیم که اگر هنوز به اصفهان سری نزده اید دیگر زمانش رسیده است تا چمدان خود را آماده کنید، پس بدون تلف کردن دقیقه ای بیشتر شروع کنیم.

 

1.سی و سه پل

 

 

چه بهتر از اینکه اولین دلیل و بنایی که به شما معرفی میکنیم معروف ترین آن ها ینی سی و سه پل نباشد؟ پلی با ۳۳ دهانه، ۲۹۵ متر طول و ۱۴ متر عرض، که توسط الله‌وردی‌خان اوندیلادزه بر روی زاینده رود در شهر اصفهان و همزمان با حکومت شاه عباس صفوی ساخته شده است. سی‌وسه‌پل، چهارباغ عباسی را به چهارباغ بالا متصل می‌کند. در اطراف آن هتل ها و پاساژ های بزرگی قرار دارند که میتوانند سفر و گردش شما را هرچه بیشتر شیرین و لذت بخش کنند.

این پل در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شماره ثبت ۱۱۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

آدرس : اصفهان، میدان انقلاب، خیابان چهارباغ عباسی

ساعات دسترسی : همه روزه

هزینه : رایگان

 

2.کاخ هشت بهشت

 

 

کاخ هشت بهشت که حتی روزگاری زیبا ترین کاخ جهان نیز نامیده میشد در زمان شاه سلیمان صفوی و در سال 1080 هجری ساخته شد. به گفته بسیاری از گردشگرانی جهانی این بنا جز زیباترین ها در نوع خود در جهان است و معماری صفوی را در جای جای آن میتوان حس کرد که با خود شکوه خاصی به همراه دارد. این کاخ در زمان قاجاریه تغییراتی در خود دید که در جهت رفاه شاهان قاجار ایجاد شدند و حجم این تغییرات آنقدر زیاد بود که بعضی این بنا را از زمان قاجار میدانند.

آدرس : استان اصفهان، شهر اصفهان، خیابان باغ گلدسته، پارک شهید رجایی، کاخ هشت بهشت

ساعات بازدید : همه روزه ساعت: 09:00 تا 16:00

هزینه : اتباع ایرانی: 4000 تومان اتباع خارجی:20000 تومان 

 

3. میدان امام

 

 

دومین میدان بزرگ جهان به شما یادآوری میکند که چرا در نصف جهان ایستاده اید. میدان نقش جهان، میدانی مستطیل شکل با طول ۵۶۰ متر و عرض ۱۶۰ متر در مرکز شهر اصفهان قرار گرفته است با فاصله ای کوتاه نسبت به سی و سه پل. بناهای تاریخی موجود در چهار طرف میدان نقش جهان شامل عالی قاپو، مسجد شاه (مسجد امام)، مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه است. علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون میدان واقع شده‌است که عموماً جایگاه عرضهٔ صنایع دستی اصفهان می‌باشند.

بد نیست بدانید میدان نقش جهان در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۱۳ به شماره ۱۰۲ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و در اردیبهشت ۱۳۵۸ به شماره ۱۱۵ جزء نخستین آثار ایرانی بود که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید.

آدرس : اصفهان، ميدان نقش جهان

هزینه : رایگان

 

4. آکواریوم اصفهان

 

 

نظرتان چیست کمی از بناهای تاریخی فاصله بگیریم و به سمت طبیعت برویم؟ آکواریوم اصفهان در اینجا نیز برای شما تدارکات خاصی دیده است با اولین تونل آکواریوم ایران که در کناره بازذید از بناهای تاریخی این شهر میتواند تجربه متفاوت و جذابی با تماشای انواع آبزیان خود به شما بدهد. در مجاورت آکواریوم اصفهان باغ خزندگان نیز قرار گرفته است که گردشگران میتوانند در یک روز دو منطقه گردشگری را در کم ترین زمان ممکن تجربه کنند.

آدرس : استان اصفهان، شهر اصفهان، خیابان الفت، پارک ناژوان

ساعات دسترسی : همه روزه از ساعت 09:30 تا 18:3

تلفن : 031-3778 0013

هزینه : 18000 تومان

 

5. باغ فین کاشان

 

 

اگر به شما بگوییم که نصف مناطق گردشگری اصفهان در اطراف آن است دروغ نگفته ایم و برای اثبات حرف خود یک مثال خوب میتواند باغ فین کاشان باشد. بله درسته که در حمام این باغ ناصرالدین شاه قاجار دستور قتل وزیر خود یعنی امیرکبیر را داد اما این داستان به تنهایی یکی از جذابیت های این باغ است. وسعت باغ بالغ بر ۲۳ هزار مترمربع و شامل یک حیاط مرکزی است. همچنین این اثر نیز در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۱۴ با شمارهٔ ثبت ۲۳۸ به‌عنوان یکی از اثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است و چند سال است که به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده‌ است.

آدرس : استان اصفهان، بخش مرکزی شهر کاشان، قصبه فین کوچک از روستای فین، خیابان امیرکبیر 

ساعت دسترسی : همه روزه ۰۹:۰۰ الی ۱۶:۳۰

هزینه بازدید: ۳۰۰۰ تومان برای ایرانیان و ۲۰۰۰۰ تومان برای اتباع خارجی

 

در اینجا با چند تا از دلایل و مناطق گردشگری اصفهان آشنایتان کردیم، هرچند به خاطره داشته باشید نصف جهان دارای مناطق گردشگری بسیار بیشتر (عمارت عالی قاپو، مسجد امام، شهر زیرزمینی نوش آباد، کویر مرنجاب و...) است و ما در اینجا فقط سعی کردیم به تعداد محدودی از آن ها بپردازیم. برای آگاهی از تمامی آن ها چه بهتر از اینکه خودتان با استفاده از تور، پرواز و هتل های ارزان قیمت و با کیفیت وبسایت گردشگری LoTour.ir از نزدیک یک به یک تجربشان کنید!

تیم تحریریه وب سایت LoTour.ir

ما را در شبکه ها اجتماعی دنبال کنید و از آخرین تخفیفات با خبر شوید:

Instagram

Telegram