بله اولین کشوری که ما به شما برای یک گردش و تفریح حسابی خارج از ایران پیشنهاد میکنیم بی شک ترکیه است. ترکیه از دیرباز جز کشور هایی بوده است که جذابیت هایی که ایرانیان در یک کشور توریستی میخواهند را دارا بوده و همچنان هم در بهتر و زیبا تر کردن آن ها میکوشد. از سواحل بسیار زیبا، بناهای تاریخی زیبا، هتل های پرستاره به همراه امکانات بسیار تا فرهنگ مردمش که بسیار به فرهنگ ما شباهت دارد. این ها خود میتوانند دلایل خوبی برای بستن چمدانتان باشند، همانند هزاران ایرانی دیگر که هر ساله به این کشور سفر میکنند و از لذت های آن در شبکه های اجتماعی میگویند شما نیز میتوانید از تجربه خود در این کشور بگویید.

ترکیه کشوره بزرگی است به همراه جاذبه های گردشگری فراوان در این مقاله تیم تحریریه وب سایت LoTour.ir تصمیم گرفته تا چندی از بهترین ها را برای شما نام ببرد، با ما همراه شوید تا گشتی مجازی به این کشور اوراسیایی داشته باشیم.

 

1. کلیسای آب انبار استانبول

 

 

کلیسای آب انبار استانبول که به قصر غرق شده هم شهرت دارد در قرن سوم و برای رساندن و تامین آب ساخته شد. این بنا دارای یکی از پیچیده ترین معماری هه است که هر گردشگری با دیدن سازه های باستانی، ستون های مرمری و... حتما به آن پی خواهد برد و از معماری 336 ستون مرمری که این اثر بر روی آن ساخته شده است لذت میبرد. تالاز زیرمینی این بنا ۱۳۸ متر در ۶۵ متر است و گنجایش ۸۰ هزار متر مکعب آب را در خود دارد.

آدرس : Imran Oktem Cad. No:4 D:5 Sultanahmet, Fatih | Near St. Sophia, Istanbul

ساعات بازدید : تابستان ها ساعت 09:00 تا 18:30 - زمستان ها ساعت 09:00 تا 17:30 - پیشنهاد LoTour.ir : ساعت 13:00 تا 15:00

هزینه : حدودا 6 یورو - $

 

2. ساحل سولار

 

 

از بناهای تاریخی که بیرون بیایم و بخواهیم کمی در آب شناور شویم. استانبول به شما ساحل یک کیلومتری سولار تقدیم میکند. این ساحل یکی از بزرگ ترین سواحل در ترکیه و با خدمات بسیاری مانند کایت سواری، انواع موج سواری ها، قایق سواری، جت اسکی و... پذیرای هر شخص تشنه استراحت و تفریح است.این ساحل همچنین محل برگذاری کنسرت های موسیقی نیز هست که میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید.

آدرس : ترکیه، استانبول، روستای کیلیوس، توربان یولو ۴، ساحل سولار

ساعات بازدید : 09:00 تا 21:00

هزینه : در آخر هفته ها 15 لیر ( حدودا 25 هزار تومان) - در طول هفته 25 لیر ( حدودا 40 هزار تومان) - $

 

3. کاخ دلمه باغچه استانبول

 

 

یکی از زیبا ترین بناهای قرن 19 به نظره بسیاری از کارشناسان کاخ دلمه باغچه استانبول است. این کاخ به دستور سلطان عبدالمجید که به دنبال کاخ جدیدی برای پادشاهان عثمانی میگشت ساخته شد.  از امکانات این اثر میتوان ۲۸۵ اتاق، ۴۳ سراسرا و ۶ حمام ترکی را نام برد.در سالن رقص این کاخ یک چلچراغ کریستالی و فوق العده زیبا با ارتفاع 36 متر قرار دارد.

جالب است بدانید آتاتورک مدتی در این کاخ سکونت داشت و در همین کاخ هم از دنیا رفت.

آدرس : استانبول، منطقه بشیکتاش، خیابان دلمه باغچه

ساعات بازدید : 09:00 تا 16:00 - روز های پنج شنبه و دوشنبه تعطیل

هزینه : بازدید از کاخ 60 لیر (حدودا 110 هزار تومان) - بازدید از حرم 40 لیر (حدودا 75 هزار تومان) - $$

 

4. دلفین لند آنتالیا

 

 

در قرن اخیر توجه ویژه ای به آبزیان باهوش و زیبا یعنی دلفین ها شده است. به همین دلیل یکی از بزرگ ترین دلفین لند های دنیا در آنتالیا به نام دلفین لند آنتالیا مشغول به کار است. در این مرکز بازدید کنندگان میتوانند با دلفین ها عکس گرفته، به آن ها غذا دهند، شنا کنند و به نمایش های زیبای آنان بنشینند.

آدرس : ترکیه، آنتالیا، مرادپاشا، بلوار دملوپینار.

ساعات ورودی : همه روزه 09:00 تا 18:00

هزینه : ورودی 30 دلار بسته به فعالیت ها تغییر میکند (حدودا 280 هزار تومان) - $$$

 

5. پارک ملی آنتالیا

 

 

معروف ترین پارک آنتالیا و یکی از زیبا ترین پارک های ترکیه پارک ملی آنتالیا در عمق دره ای باریک و ۹۲ کیلومتر خارج شهر آنتالیا در سمت شمال شرقی واقع شده است. طول این پارک به 14 کیلومتر و عمق دره آن گاهی تا 400 متر هم میرسد. این پارک شامل تفریحات فراوانی مانند تور معروف رفتینگ آنتالیاست که به این دلیل در خوده آنتالیا هم فوق العاده معروف است. پوشش گیاهی و جانوری این پارک کاملا طبیعی و آمیخته شده با جنگل های انبوه جلوه ای زیبا از طبیعت خود را نشان میدهد.

آدرس : ترکیه، آنتالیا، پارک ملی آنتالیا

ساعات ورودی : همه روزه

هزینه : رایگان - برای تفریحات جدا

 

ترکیه آنقدر تفریحات و سرگرمی های بسیار دارد که تنها جیب پر و زمان از شما میطلبد اما به جایش آنقدر شما را سرگرم میکند تا برای مدت بسیار از خاطر شما نرود. این 5 مورد فقط خلاصه ای از مراکز تفریحی، گردشی و تاریخی این کشور است ما حتی نامی از شهر های دیگر مانند آنکارا نیاوردیم که مرکز سیاست و دانش این کشور است و در نوع خود نیاز به مقاله ای کامل دارد.

یکی از مزیت های بزرگ ترکیه نسبت به دیگر کشور های توریستی برای ما ایرانیان قیمت پایین تور ها و هتل های آن است. با نگاهی به لیست قیمت های پایین وب سایت LoTour.ir میتوانید تنها با چند کلیک خود را در این کشور غنی بیابید.

تیم تحریریه وب سایت گردشگری LoTour.ir

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید  و از آخرین تخفیفات با خبر شوید:

Instagram

Telegram